12

Mai, 2015

Comunicat referitor la candidaturile depuse pentru calitatea de reprezentant al Corpului Profesional al Mediatorilor din Județul Dolj

Grupul de inițiativă pentru consultarea mediatorilor din județul Dolj cu privire la organizarea Corpului Profesional al Mediatorilor din județul Dolj

cu susținerea Asociației Centrul de Mediere Craiova și al Asociației pentru Soluționarea Disputelor prin Mediere, care însumează un procent de 94% din totalul mediatorilor autorizați din județul Dolj ,

emitem în spațiul public următorul:
 

C O M U N I C A T
 

În deplin acord cu cele enunțate în primul nostru comunicat, am analizat toate candidaturile depuse pentru calitatea de reprezentant al Corpului Profesional al Mediatorilor din județul Dolj. Patru dintre cei nouă candidați și-au manifestat în mod explicit aderarea la principiile și valorile care au stat la baza demersului nostru. Aceștia sunt:

Luminița Trifan

Adina Nica

Cristina Drăghici

Dan Mirea

In urma discutiilor pe care membrii Grupului de Inițiativa le-au avut cu cei patru mediatori, a devenit vizibilă compatibilitatea dintre acestia. Mai mult, desi au background-uri diferite, promit să formeze o echipă reprezentativă pentru mediatorii doljeni și redutabilă în relația cu Consiliul de Mediere.

În consecința, Grupul de Inițiativă propune tuturor colegilor mediatori care doresc o reprezentare legitimă în raport cu autoritățile locale, cât și cu Consiliul de Mediere, să vină la vot în ziua de 14.05.2015, între orele 09.00 si 18.00, la Colegiul “Constantin Brâncuși” din Craiova, strada Constantin Brancusi, nr. 17 și să voteze echipa Trifan-Nica-Draghici-Mirea.

Sperăm in colaborarea voastră; medierea merită oricând o șansă!

Membrii grupului de inițiativă:

Nr.Numele și prenumeleEmail
1Adrian Jianuleoniladi@yahoo.com
2Adina Elena Nicalexadina@yahoo.com
3Adelina Popaad21p70@yahoo.com
4Alexandru Bogdanav.alexandru.bogdan@gmail.com
5Alin Vasile Bîscăalinbisca@yahoo.com
6Andrei Ouatuandreicosminus@yahoo.com
7Claudiu Staicuclaudiustaicu@hotmail.com
8Constantin-Adi Gavrilămediator@adigavrila.com
9Constantin Tutunaruadi.tutunaru@gmail.com
10Coralia Andreea Boerucoralia.boeru@yahoo.com
11Cornelia Bangheacorneliabanghea@yahoo.com
12Cristian Diaconu-Floreamediator.cristian.diaconu@gmail.com
13Cristina Drăghicicristina_draghici@ymail.com
14Dan Mireamediator.danmirea@yahoo.ro
15Dan Ion Sfîrnădansfirna@yahoo.com
16Dana Olteanudlolteanu@gmail.com
17Dumitru Vulpedumitruvulpe@yahoo.com
18Gabriel Bușugabriel.busu08@yahoo.com
19Horațiu Voineahoratiuvoinea@gmail.com
20Luminița Trifanluminitatrifan@yahoo.fr
21Mihail Neagoemihail_neagoe@yahoo.com
22Mircea Ranceamircea.rancea@gmail.com
23Nelu Oprescuneluoprescu64@yahoo.com
24Sorin Dumitrescusorindumi61@yahoo.com
25Traian Bărbuțbarbuttraian@yahoo.com
26Violeta Haităvioletahaita@gmail.com
27Viorel Stoicaviostoicabx@yahoo.com


573 vizualizări.
Dă mai departe
  • Del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Yahoo Messenger
  • Yahoo My Web
  • Favorite


Asociaţia Centrul de Mediere Craiova este operator de date cu caracter personal având număr de înregistrare 27278/2013
Asociaţia Centrul de Mediere Craiova a fost recunoscută ca fiind de utilitate publică prin Hotarârea de Guvern nr.103/18.02.2009